WPA Logo
WPA Network  
 
 
  • Auburn Mountainview
  • Hazen
  • Enumclaw
  • Kennedy Catholic
  • Auburn
  • Kentwood
  • Decatur
  • Tahoma
  • Kentridge
  • Todd Beamer
2020 Girls NPSL Crossovers
SHARE

2020 Girls NPSL Crossovers

at Home Sites
Wed, Feb 5 - Fri, Feb 7

District 3 Contact

Director: Joe Keller
8321 Leona Way SW
Lakewood, WA 98499
E-Mail: jkellerwcd3@gmail.com
Phone: (253) 225-1761

Tournament Director

TBD

Bracketologist

Ted House
WPA Network

Webmaster

Mark Martin
WPA Network

Admissions

Tournament Seeding

1Seed 1Auburn Mountainview
2Seed 2Hazen
3Seed 3Enumclaw
4Seed 4Kennedy Catholic
5Seed 5Auburn
6Seed 6Kentwood
7Seed 7Decatur
8Seed 8Tahoma
9Seed 9Kentridge
10Seed 10Todd Beamer
Wed, Feb 5 - Fri, Feb 7
at Home Sites
February 5
  
February 6
  
February 7
 
#1 Auburn Mountain 40
Hazen 35
  
#2 Enumclaw 44
Kennedy Catholi 32
  
#5 Kentridge 49
Todd Beamer 52
    
    
   
#3 Auburn 34
Kentwood 45
   
      
      
   
#4 Decatur 50
Tahoma 46
   
      
      

Hover mouse over game box for more game deteails

Team Awards

(Seeding to WCD/SW District Tournament)

First Place
Winner Game 5
Second Place
Loser Game 5
Third Place
Winner Game 4
Fourth Place
Loser Game 4
Fifth Place
Winner Game 3
Sixth Place
Loser Game 3
Seventh Place
Winner Game 1
Eighth Place
Loser Game 1
Ninth Place
Winner Game 2
10th Place
Loser Game 2
Wed, Feb 5 - Fri, Feb 7
at Home Sites
February 5
  
February 6
  
February 7
 
#1 Auburn Mountain 40
Hazen 35
  
#2 Enumclaw 44
Kennedy Catholi 32
  
#5 Kentridge 49
Todd Beamer 52
    
    
   
#3 Auburn 34
Kentwood 45
   
      
      
   
#4 Decatur 50
Tahoma 46
   
      
      
Tap game box for more game details

Team Awards

(Seeding to WCD/SW District Tournament)

First Place
Winner Game 5
Second Place
Loser Game 5
Third Place
Winner Game 4
Fourth Place
Loser Game 4
Fifth Place
Winner Game 3
Sixth Place
Loser Game 3
Seventh Place
Winner Game 1
Eighth Place
Loser Game 1
Ninth Place
Winner Game 2
10th Place
Loser Game 2
 
Wednesday, February 5, 2020
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#1 7:00 PM
Hazen HS
Auburn Mountainview 40
@Hazen 35
Seventh Place Eighth Place
 
Thursday, February 6, 2020
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#2 6:00 PM
Kennedy HS
Enumclaw 44
@Kennedy Catholic 32
Ninth Place 10th Place
#4 7:00 PM
Tahoma HS
Decatur 50
@Tahoma 46
Third Place Fourth Place
#3 7:00 PM
Kentwood HS
Auburn 34
@Kentwood 45
Fifth Place Sixth Place
 
Friday, February 7, 2020
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#5 7:00 PM
Todd Beamer HS
Kentridge 49
@Todd Beamer 52
First Place Second Place