Boys Wrestling
NPSL 4A - Cascade
   League  Overall
 WLWL
Kentwood5050
Tahoma5061
Kent Meridian3232
Kennedy Catholic2232
Kentlake2323
Hazen1313
Mt Rainier0303
Kentridge0505


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Jan 15
Final
Scored By: Rory.Magana
58Tahoma
21Hazen *


Final
Scored By: Kendall.Anderson
0Kentridge
78Kentwood *


** RESCHEDULED / Mon, Jan 27 **
Mt Rainier
Kennedy Catholic *


Final
Scored By: Jeremy.Williams
52Kent Meridian
27Kentlake *


Final
Scored By: John.Yellam
39T Jefferson
34Federal Way *


Final
Scored By: Eric.Jones
30Enumclaw
42Auburn Riv *


Final
Scored By: Jay.McGuffin1
66Auburn
17Auburn MV *


Final
Scored By: Brett.Lucas
48Decatur
22Todd Beamer *


Thursday, Jan 16
Final
Scored By: matt.robertson
60Kennedy Catholic
18Fife *


Final
Scored By: matt.robertson
57Todd Beamer
16Fife *


Final
Scored By: matt.robertson
0White River
0Kennedy Catholic *


Final
Scored By: matt.robertson
0White River
0Todd Beamer *


Final
Scored By: matt.robertson
0Kennedy Catholic
0Todd Beamer *


Saturday, Jan 18
 
Skyline
Quincy
Oak Harbor
Liberty
Highline
Decatur
Bonney Lake
Hazen *


Hazen
8:00 AM
Washington
Tahoma
Stadium
Sequim
Puyallup
Peninsula
Orting
Mt Rainier
Kent Meridian
Hoquiam
Federal Way
Emerald Ridge
Curtis
Auburn
Fife *


FHS
9:00 AM
End-of-Days Tournament
Timberline
Spanaway Lake
Sedro-Woolley
Redmond
North Kitsap
Mt Rainier
Issaquah
Ingraham
Graham Kapowsin
Eastlake
Clover Park
Central Kitsap
Bainbridge
Auburn
Lakes *


LakesHS
9:00 AM
W Valley (Yak)
Sultan
Stadium
Kent Meridian
Hoquiam
Chief Leschi
Bellarmine
Foss *


FossHS
9:30 AM
Woodinville
Wenatchee
Stanwood
Squalicum
Sehome
O\'Dea
Omak
Lakewood
Kentwood
Jackson
Granite Falls
Glacier Peak
Edmonds-Wd
Decatur
Bethel
Marysville-Pil *


MPHS
10:00 AM
River Ridge Rumble
Steilacoom
Peninsula
North Thurston
Mount Vernon
Lincoln
Kentridge
Foss
Eatonville
Capital
Bainbridge
Aberdeen
River Ridge *


RRHS
10:00 AM
Gladiator Duals
Westview, OR
Snohomish
Peninsula
Kentlake
Chief Sealth
Anacortes
Curtis *


CHS
11:00 AM
The Lake Stevens Invite
Yelm
Tahoma
South Kitsap
Rogers (Puy)
Pasco
Orting
North Central
Mt. Spokane
Mount Si
Moses Lake
Enumclaw
Central Valley
Camas
Auburn Riv
Lake Stevens *


CavMH

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Kennedy Catholic Opponent  
* Wed, Dec 4 Kennedy Catholic 40 Hazen 36
Sat, Dec 7 Patriot Dome Classic
* Tue, Dec 10 Kennedy Catholic 10 Kentwood 58
Sat, Dec 14 Tony Clarke Classic
* Wed, Dec 18 Kennedy Catholic 43 Kentlake 33
Sat, Dec 21 Lindbergh Invitational
* Thu, Jan 9 Kennedy Catholic 27 Tahoma 46
Sat, Jan 11 Island Invitational
Kennedy Catholic 167 Bainbridge (Host) 89
Blaine 168
Forks 229
Highline 149
Interlake 82
Kingston 51
Mercer Island 44
North Kitsap 39
North Mason 94
Port Angeles 118
Stadium 51
Thu, Jan 16 Kennedy Catholic 60 Fife 18
Thu, Jan 16 Kennedy Catholic 0 White River 0
Thu, Jan 16 Kennedy Catholic 0 Todd Beamer 0

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Jan 23 Kentridge
7:00 PM Home Kennedy
Sat, Jan 25 Willapa Harbor Invitational
Raymond (Host)
Adna
Hoquiam
Ilwaco
Kennedy Catholic
Montesano
Mt. Tahoma
North Beach
Renton
South Bend
Shelton
Shorewood
Wahkiakum
Willapa Valley
10:00 AM Away RHS
* Mon, Jan 27 Mount Rainier
7:00 PM Home Kennedy
* Thu, Jan 30 Kent Meridian
7:00 PM Away KMHS
Fri, Feb 7 Sub Regional Tournament
Kent Meridian (Host)
Hazen
Kennedy Catholic
Kentlake
Kentridge
Kentwood
Mount Rainier
Tahoma
TBD Away KMHS
Sat, Feb 8 Sub Regional Tournament
Kent Meridian (Host)
Hazen
Kennedy Catholic
Kentlake
Kentridge
Kentwood
Mount Rainier
Tahoma
TBD Away KMHS

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.