League
Cascade Division
Olympic Division
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Sumner Silver
alt2:Brent Wolters Silver 2
Boys Wrestling
NPSL 4A - Olympic
   Conf.  Overall
 WLWL
Auburn Riv5050
Enumclaw4141
Auburn MV3131
Auburn3232
Decatur2222
Todd Beamer2323
T Jefferson0505
Federal Way0505


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Boys Wrestling 2017-18
Photo Store
Tuesday, Jan 16
Final
Scored By: Bobby.Brokenshire1
72Tahoma
12Kennedy Catholic *


Thursday, Jan 18
7:00 PM
Kent Meridian
Kentwood *


KWHS
7:00 PM
Kentlake
Kentridge *


KRHS
7:00 PM
Kennedy Catholic
Mt Rainier *


MRHS
7:00 PM
Tahoma
Hazen *


Hazen
7:00 PM
Enumclaw
Auburn *


AHS
7:00 PM
Todd Beamer
Auburn MV *


AMHS
7:00 PM
T Jefferson
Decatur *


Decatur
7:00 PM
Auburn Riv
Federal Way *


FWHS
Friday, Jan 19
5:00 PM
Duel Meet
Willapa Valley
South Bend
Shorewood
Renton
Kennedy Catholic
Raymond *


RHS
Saturday, Jan 20
Time TBD
W Valley (Yak)
Stadium
Sequim
Rainier Beach
Puyallup
Marysville-Get
Kent Meridian
Kamiak
Curtis
Capital
Bellarmine
Arlington
Foss *


Time TBD
Dream Duals
Enumclaw


Spokane Co
Time TBD
South Kitsap Invitational
Auburn Riv


SKHS
7:00 AM
Skyline
Quincy
Oak Harbor
Liberty
Highline
Decatur
Bonney Lake
Hazen *


Hazen
9:00 AM
King of the HIlls
W F West
Squalicum
Shelton
Sedro-Woolley
Port Angeles
Orting
Olympic
Nathan Hale
Mariner
Graham Kapowsin
Edmonds-Wd
Eastlake
Burlington-Ed
Bremerton
Bishop Blanchet
Bethel
Bainbridge
Auburn MV
Black Hills *


BHHS
9:30 AM
Peninsula
Kentlake
Cedarcrest
South Kitsap *


SKHS
10:00 AM
Willapa Valley
South Bend
Shorewood
Renton
North Beach
Montesano
Monroe
Kennedy Catholic
Ilwaco
Raymond *


RHS
10:00 PM
Auburn
Lakes *


LakesHS
coupon: 0coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Todd Beamer Opponent  
Sat, Dec 2 Edmonds Invite
Todd Beamer 31 Edmonds-Woodway (Host) 0
Arlington 63
Burlington-Edison 92
Bremerton 23
Bonney Lake 167
Central Kitsap 50
Decatur 101
Everett 92
Ferndale 105
Hazen 76
Highline 81
Juanita 36
Kelso 224
Kentwood 115
Lindbergh 32
Lincoln 98
Meadowdale 63
North Central 131
Nathan Hale 34
Oak Harbor 31
Peninsula 97
Southridge 178
Squalicum 104
Shorewood 35
Sedro-Woolley 54
Union 94
* Thu, Dec 7 Todd Beamer 40 Thomas Jefferson 31
Fri, Dec 8 Battle at the Border
Sat, Dec 9 Battle at the Border
* Wed, Dec 13 Todd Beamer 12 Enumclaw 65
Sat, Dec 16 Graham Morin Invitational
Thu, Dec 21 Edmonds Varsity Triple Dual
        3:00 Weigh-in, Matches at 4:00, 5:30, 7:00.
* Thu, Jan 4 Todd Beamer 16 Auburn Riverside 56
Sat, Jan 6 Dick Pruett Invite
Todd Beamer 56 Kent Meridian (Host) 0
Auburn 133
Bellarmine 60
Ellensburg 0
Enumclaw 168
Gig Harbor 0
Hazen 80
Mountain View 138
Sunnyside 302
Tahoma 74
* Wed, Jan 10 Todd Beamer 9 Auburn 64
* Thu, Jan 11 Todd Beamer 54 Federal Way 26

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Jan 18 Auburn Mountainview
7:00 PM Away AMHS
* Wed, Jan 24 Decatur
7:00 PM Home ToddBmr

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 2, 4:00 PMNPSL Sub Regionals at Todd Beamer High School
 Feb 3, 10:00 AMSub Regional Wrestling Tournament at Todd Beamer High School
 Feb 10, 12:00 AMRegional Wrestling Tournament at Cavelero Mid-High
 Feb 16, 12:00 AMState Wrestling Tournament at Tacoma Dome
 Feb 17, 12:00 AMState Wrestling Tournament at Auburn High School
 

Copyright 2007-2016 spsl.org
Advertising Privacy Policy