League
4A
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Sumner Silver
Boys Wrestling
SPSL 4A -
   Conf.  Overall
 WLWL
Curtis3030
Emerald Ridge3031
South Kitsap2020
Rogers (Puy)2131
Sumner1212
Graham Kapowsin1212
Puyallup1212
Olympia0303
Bellarmine0303


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Dec 19
7:00 PM
Olympia
Bellarmine *


BPHS
7:00 PM
Emerald Ridge
Puyallup *


PHS
7:00 PM
Curtis
South Kitsap *


SKHS
7:00 PM
Sumner
Graham Kapowsin *


GKHS
Friday, Dec 21
10:00 AM
Tumwater
Timberline
South Kitsap
Sequim
River Ridge
Port Townsend
Port Angeles
Orting
Olympic
North Kitsap
North Beach
Lincoln
Life Christian
Klahowya
Kingston
Gig Harbor
Forks
Emerald Ridge
Elma
Eatonville
Central Kitsap
Bremerton
Bainbridge
North Mason *


NMHS
Saturday, Dec 22
Time TBD
ERHS Boys Dual Team Tournament
Tahoma
Steilacoom
Spanaway Lake
Shelton
Ingraham
Eastlake
Chief Sealth
Auburn Riv
Emerald Ridge *


ERHS
9:00 PM
Winlock
Olympia
Black Hills *


BHHS
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date South Kitsap Opponent  
Sat, Dec 8 Olympic Duals
South Kitsap 1 Olympic (Host) 1
Auburn 1
Bremerton 1
Curtis 1
Central Kitsap 1
Davis 1
Kelso 1
Kent Meridian 1
Mount Si 1
North Kitsap 1
Toppenish 1
Union 1
Wenatchee 1
White River 1
Yelm 1
* Wed, Dec 12 South Kitsap 79 Bellarmine 0
* Wed, Dec 12 South Kitsap 42 Rogers (Puyallup) 24
Fri, Dec 14 Hammer Head Invite

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Dec 19 Curtis
7:00 PM Home SKHS
Fri, Dec 21 Hawkins Memorial JV & Girls Round Robin Tourna
North Mason (Host)
Bainbridge
Bremerton
Central Kitsap
Eatonville
Elma
Emerald Ridge
Forks
Gig Harbor
Klahowya
Kingston
Life Christian Acad.
Lincoln
North Beach
North Kitsap
Olympic
Orting
Port Angeles
Port Townsend
River Ridge
Sequim
South Kitsap
Tumwater
Timberline
10:00 AM Away NMHS
Fri, Dec 28 Pacific Coast Wrestling Championships
Evergreen (Host)
Burlington-Edison
Camas
Central Kitsap
Ferndale
Gig Harbor
Graham Kapowsin
Glacier Peak
Heritage
Kennewick
Mountain View
Olympia
Olympic
Peninsula
Prairie
Ridgefield
Skyview
South Kitsap
Tumwater
Union
W F West
Woodinville
Woodland
TBD Away
Fri, Jan 4 Gut Check Invite
9:00 AM Home Kent
Fri, Jan 4 Gut Check Tourney
South Kitsap (Host)
Deer Park
9:00 AM Home
Sat, Jan 5 Gut Check Invite
10:00 AM Home Kent
Sat, Jan 5 Gut Check Tourney
South Kitsap (Host)
Deer Park
10:00 AM Home Kent
* Wed, Jan 9 Emerald Ridge
5:00 PM Home SKHS
* Wed, Jan 9 Sumner
7:30 PM Home SKHS
Sat, Jan 12 Viking Invite
Lake Stevens (Host)
9:00 AM Away CavMH
* Wed, Jan 16 Olympia
7:00 PM Away OLY HS
* Fri, Jan 18 Graham Kapowsin
7:00 PM Home SKHS
Sat, Jan 19 South Kitsap Tourney
TBD Home SKHS
* Wed, Jan 23 Puyallup
7:00 PM Away PHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 12:00 AMSPSL Sub-Regional Tournament Day 1 at Rogers HS (Puy)
 Feb 2, 12:00 AMSPSL Sub-Regional Tournament Day 2 at Rogers HS (Puy)
 

Copyright 2007-2016 spsl.org
Advertising Privacy Policy