SPSL 4A Boys Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Monday, November 29, 2021
  Visitor Home Time  
* Rogers (Puyallup)   1 Rogers HS 4:00 PM
Wednesday, December 1, 2021
  Visitor Home Time  
@ Curtis 6:00 PM
Bethel
Napavine
Washington
Curtis Curtis Junior HS
Thursday, December 2, 2021
  Visitor Home Time  
Kentwood   36
Rogers (Puyallup)   35 Rogers HS 7:00 PM
Saturday, December 4, 2021
  Visitor Home Time  
@ Sumner 7:30 AM
Kent Meridian
Orting
South Kitsap
Tahoma
W F West
Sumner Sumner HS
@ North Thurston 8:00 AM
Wilsonville High School
Black Hills
Bellarmine
Capital
Foss
Kentlake
Lakes
Olympia
Prairie
Rogers (Puyallup)
River Ridge
Seattle Academy
Shelton
Skyview
TBD
Timberline
Tumwater
Tenino
North Thurston North Thurston HS
John Birbeck Invitational 8:00 AM
Bellarmine
Capital
Foss
North Thurston
Olympia
River Ridge
Tumwater
Timberline
North Thurston High
@ White River 9:00 AM
Bremerton
Centralia
Enumclaw
Fife
Grandview
Graham Kapowsin
Mount Si
North Kitsap
Puyallup
Stanwood
TBD
Woodinville
White River White River HS
@ Bonney Lake 9:00 AM
Bethel
Eastlake
Heritage
Lindbergh
Lincoln
TBD
Bonney Lake Bonney Lake HS
Wednesday, December 8, 2021
  Visitor Home Time  
* Bellarmine
Emerald Ridge Emerald Ridge HS 6:00 PM
* Olympia   9
South Kitsap   66 South Kitsap HS 6:00 PM
* Orting
Bethel Bethel HS 6:00 PM
* Rogers (Puyallup)   70
Curtis   6 Curtis HS 7:00 PM
Friday, December 10, 2021
  Visitor Home Time  
South Kitsap   0
Bellarmine   1 Bellarmine Preparato 5:00 PM
3 Team Double Dual 2 mats 5:00 PM
Bellarmine
Curtis
South Kitsap
Bellarmine Preparato
South Kitsap
Curtis Bellarmine Preparato 6:15 PM
* Rogers (Puyallup)
TBD TBA 6:15 PM
* Double Dual - Emerald Ridge vs. Sumner and Rogers 6:15 PM
Emerald Ridge
Rogers (Puyallup)
Sumner
TBD TBA
Curtis
Bellarmine Bellarmine Preparato 7:30 PM
* Double Dual - Emerald Ridge vs. Puyallup and Roger 7:30 PM
Emerald Ridge
Rogers (Puyallup)
Sumner
TBD TBA
Saturday, December 11, 2021
  Visitor Home Time  
@ Puyallup 9:00 AM
Heritage
Jackson
Redmond
Puyallup Puyallup HS
@ Olympia 9:00 AM
Centralia
Kelso
Napavine
Tumwater
Olympia Olympia HS Sports
@ Toppenish 10:00 AM
Davis
Goldendale
Graham Kapowsin
North Kitsap
Orting
Sunnyside
Selah
South Kitsap
TBD
Wenatchee
Toppenish Toppenish HS
@ Chief Sealth 10:00 AM
Bethel   3
Bellarmine   5
Foster   8
Ingraham   2
Seattle Academy   0
Shelton   5
Skyline   7
Spanaway Lake   4
Shorewood   0
Chief Sealth   6 Chief Sealth HS
* TBD
Rogers (Puyallup) Rogers HS 10:00 AM
Thursday, December 16, 2021
  Visitor Home Time  
Puyallup
Bellarmine Bellarmine Preparato 6:00 PM
* South Kitsap   44
Rogers (Puyallup)   33 Rogers HS 6:00 PM
Saturday, December 18, 2021
  Visitor Home Time  
@ Tumwater 9:00 AM
Adna
Auburn Riverside
Capital
Centralia
Camas
Chief Sealth
Forks
Gig Harbor
Heritage
North Thurston
Olympia
Stadium
TBD
Toledo
Timberline
Washington
Yelm
Tumwater Tumwater HS
* Bellarmine   0
Rogers (Puyallup)   1 Rogers HS 9:00 AM
Rogers Holiday Tournament (4 mats) 9:00 AM
Bellarmine
Enumclaw
Eatonville
Emerald Ridge
Issaquah
Jackson
Kentwood
Monroe
Rogers (Puyallup)
Todd Beamer
@ Tahoma 10:45 AM
Graham Kapowsin
South Kitsap
White River
Tahoma Maple View MS
Wednesday, December 22, 2021
  Visitor Home Time  
@ South Kitsap 10:00 AM
Bremerton   0
TBD   41
South Kitsap   42 South Kitsap HS
Prairie Duals 10:00 AM
Bethel
Sumner
TBD TBA 7:00 PM
Wednesday, December 29, 2021
  Visitor Home Time  
* @ Graham Kapowsin 10:00 AM
Eatonville
Mount Si
Tahoma
Graham Kapowsin Graham-Kapowsin HS
Thursday, December 30, 2021
  Visitor Home Time  
Gut - Check Tournament 12:01 AM
Bethel
Safe and Sane Tournament 10:00 AM
Curtis
Lincoln
Silas
Curtis Sen
Saturday, January 1, 2022
  Visitor Home Time  
@ Toppenish 9:00 AM
Anacortes
Columbia - White Salmon
Goldendale
Granger
Mount Vernon
Prosser
South Kitsap
TBD
W F West
White River
Zillah
Toppenish Toppenish HS
Wednesday, January 5, 2022
  Visitor Home Time  
* Graham Kapowsin   42
Puyallup   21 Puyallup HS 6:00 PM
* Emerald Ridge
Bethel Bethel HS 6:00 PM
* Curtis   27
Olympia   40 Olympia HS Sports 7:00 PM
Yelm
Bethel Bethel HS 7:30 PM
Friday, January 7, 2022
  Visitor Home Time  
Sumner
Bellarmine Bellarmine Preparato 6:00 PM
* Olympia   52
Puyallup   21 Puyallup HS 6:00 PM
* Bethel
Rogers (Puyallup) Rogers HS 6:00 PM
* @ Curtis 7:00 PM
Emerald Ridge
Silas
Curtis Curtis HS
Saturday, January 8, 2022
  Visitor Home Time  
Tournament at Squalicum High School 12:01 AM
Bethel
10th Annual Dick Pruett Memorial Varsity Wrestling 7:15 AM
Auburn
Bellarmine
Davis
Enumclaw
Eisenhower
Ellensburg
Hazen
Kent Meridian
Kentridge
Lindbergh
Rogers (Puyallup)
Todd Beamer
Tahoma
Timberline
Kent-Meridian High S
Cascade Christian Wrestling Tournament 7:30 AM
Auburn
Cascade Christian
Ingraham
Napavine
Rochester
Rogers (Puyallup)
Skyline
Thomas Jefferson
Cascade Christian Hi
@ Kentwood 9:00 AM
Decatur   0
Edmonds-Woodway   0
Sumner   0
Kentwood   1 Kentwood HS
Tuesday, January 11, 2022
  Visitor Home Time  
4 Team Double Dual on 2 Mats 4:15 PM
Emerald Ridge
Puyallup
Rogers (Puyallup)
Puyallup High School
Olympia   30
Graham Kapowsin   42 Graham-Kapowsin HS 5:00 PM
3 Team Double Dual 2 mats 5:00 PM
Bethel
Graham Kapowsin
Olympia
Graham-Kapowsin High
Rogers (Puyallup)   42
Puyallup   32 Puyallup HS 6:15 PM
Emerald Ridge
TBD Puyallup HS 6:15 PM
Bethel   37
Olympia   39 Graham-Kapowsin HS 6:15 PM
Emerald Ridge   36
Puyallup   41 Puyallup HS 7:30 PM
Rogers (Puyallup)
TBD Puyallup HS 7:30 PM
Bethel   20
Graham Kapowsin   48 Graham-Kapowsin HS 7:30 PM
Thursday, January 13, 2022
  Visitor Home Time  
4 Team Double Dual 2 mats 4:15 PM
Bellarmine
Curtis
Graham Kapowsin
Bethel High School
South Kitsap
Sumner Sumner HS 5:00 PM
3 Team Double Dual 2 mats 5:00 PM
Emerald Ridge
Olympia
Rogers (Puyallup)
Emerald Ridge High S
3 Team Double Dual 2 mats 5:00 PM
Puyallup
Sumner
South Kitsap
Sumner High School
Curtis
TBD Bethel HS 6:15 PM
Graham Kapowsin   62
Bellarmine   12 Graham-Kapowsin HS 6:15 PM
Olympia   14
Rogers (Puyallup)   63 Emerald Ridge HS 6:15 PM
South Kitsap
Puyallup Sumner HS 6:15 PM
Bellarmine
TBD Bethel HS 7:30 PM
Graham Kapowsin   51
Curtis   15 Graham-Kapowsin HS 7:30 PM
Rogers (Puyallup)   37
Emerald Ridge   34 Emerald Ridge HS 7:30 PM
Puyallup
Sumner Sumner HS 7:30 PM
Saturday, January 15, 2022
  Visitor Home Time  
@ Hoquiam 8:00 AM
Aberdeen
Elma
Life Christian Acad.
North Beach
North Thurston
Ocosta
Olympia
Raymond
TBD
Toledo
Tumwater
Hoquiam Hoquiam HS
@ Fife 9:00 AM
Lincoln (Seattle)
Auburn
Auburn Riverside
Emerald Ridge
Kamiak
Kentlake
Kent Meridian
Mount Si
Rogers (Puyallup)
Stadium
TBD
Timberline
Thomas Jefferson
Washington
Fife Fife HS
@ Curtis 9:00 AM
Ballard
Bothell
Lindbergh
North Kitsap
Silas
White River
Curtis Curtis Junior HS
Wrestling Tournament 9:00 AM
Bonney Lake
Cascade (Everett)
Eastlake
Foster
Gig Harbor
Garfield
Issaquah
Jackson
Liberty (Renton)
Lake Washington
Marysville-Getchell
Monroe
Nathan Hale
North Thurston
Puyallup
Roosevelt
Issaquah High School
@ Lake Stevens 10:00 AM
Auburn Riverside
Bremerton
Camas
Darrington
Enumclaw
Graham Kapowsin
Kentwood
Moses Lake
Mt Spokane
Mount Vernon
Orting
Rogers (Puyallup)
Sumner
South Kitsap
Tahoma
Yelm
Lake Stevens Cavelero Mid HS
Wednesday, January 19, 2022
  Visitor Home Time  
* Graham Kapowsin   53
Emerald Ridge   15 Emerald Ridge HS 6:00 PM
* Bellarmine   3
Rogers (Puyallup)   76 Rogers HS 6:00 PM
* Puyallup
Curtis Curtis HS 7:00 PM
* Bethel   34
Sumner   42 Sumner HS 7:00 PM
Friday, January 21, 2022
  Visitor Home Time  
Curtis   15
Tahoma   42 Tahoma HS 4:30 PM
Todd Beamer
TBD Rogers HS 5:00 PM
2 Team Dual on 1 Mat 5:00 PM
Rogers (Puyallup)
Todd Beamer
Rogers High School
* South Kitsap   36
Graham Kapowsin   30 Graham-Kapowsin HS 6:00 PM
* Sumner   60
Olympia   16 Olympia HS Sports 7:00 PM
* Bellarmine
Puyallup Puyallup HS 7:00 PM
Saturday, January 22, 2022
  Visitor Home Time  
End of Days Tournament 7:00 AM
Bethel
Curtis
Central Kitsap
Clover Park
Evergreen (Van)
Graham Kapowsin
Issaquah
Lakes
Mount Rainier
Skyview
Spanaway Lake
Timberline
Bearcat Invite 8:00 AM
Anacortes
Camas
Enumclaw
Graham Kapowsin
Heritage
Mount Si
Olympia
Skyview
Sumner
Sedro-Woolley
Tumwater
W F West
Yelm
@ Emerald Ridge 9:00 AM
Sehome   30
TBD   30
Emerald Ridge   52 Emerald Ridge HS
Peninsula   0
South Kitsap   2 South Kitsap HS 9:30 AM
Puyallup
River Ridge River Ridge HS 10:00 AM
River Ridge Rumble 10:00 AM
Aberdeen
Black Hills
Capital
Fife
Klahowya
Lincoln
Mt. Tahoma
Mount Vernon
Puyallup
Rochester
River Ridge
Steilacoom
Timberline
Washington
River Ridge High Sch
Monday, January 24, 2022
  Visitor Home Time  
* @ Sumner 6:00 PM
Puyallup
South Kitsap
Sumner Sumner HS
Tuesday, January 25, 2022
  Visitor Home Time  
* Graham Kapowsin   45
Sumner   28 Sumner HS 6:00 PM
* Bethel   21
South Kitsap   54 South Kitsap HS 6:00 PM
* Bellarmine   6
Emerald Ridge   69 Emerald Ridge HS 6:00 PM
Thursday, January 27, 2022
  Visitor Home Time  
* Bellarmine   28
Olympia   48 Olympia HS Sports 5:00 PM
* Emerald Ridge   21
South Kitsap   57 South Kitsap HS 6:00 PM
* Puyallup   41
Bethel   37 Bethel HS 6:00 PM
* Curtis   15
Sumner   59 Sumner HS 6:00 PM
* Rogers (Puyallup)
Graham Kapowsin Graham-Kapowsin HS 6:00 PM
Saturday, January 29, 2022
  Visitor Home Time  
Make Up Dual (Bethel, Bellarmine, Curtis) 10:00 AM
Bethel
Bellarmine
Curtis
* @ Bethel 10:00 AM
Bellarmine
Curtis
Bethel Bethel HS
Friday, February 4, 2022
  Visitor Home Time  
@ Rogers (Puyallup) 4:00 PM
Bethel
Bellarmine
Curtis
Emerald Ridge
Graham Kapowsin
Olympia
Puyallup
Sumner
South Kitsap
Rogers (Puyallup) Rogers HS
Saturday, February 5, 2022
  Visitor Home Time  
* Bellarmine
Rogers (Puyallup) Rogers HS 9:45 AM
Sub-Regional Wrestling Touranment 11:15 AM
Bethel
Bellarmine
Curtis
Emerald Ridge
Graham Kapowsin
Olympia
Puyallup
Sumner
South Kitsap
Rogers (Puyallup) Rogers HS
Saturday, February 12, 2022
  Visitor Home Time  
* TBD
Curtis Curtis HS 12:01 AM
Wednesday, December 7, 2022
  Visitor Home Time  
* Rogers (Puyallup)
Bellarmine Bellarmine Preparato 7:00 PM
* South Kitsap
Bethel Bethel HS 7:00 PM
* Emerald Ridge
Graham Kapowsin Graham-Kapowsin HS 7:00 PM
* Curtis
Puyallup Puyallup HS 7:00 PM
* Olympia
Sumner Sumner HS 7:00 PM
Friday, December 9, 2022
  Visitor Home Time  
* Graham Kapowsin
Rogers (Puyallup) Rogers HS 7:00 PM
Thursday, December 15, 2022
  Visitor Home Time  
* Olympia
Bellarmine Bellarmine Preparato 7:00 PM
* Sumner
Curtis Curtis HS 7:00 PM
* South Kitsap
Emerald Ridge Emerald Ridge HS 7:00 PM
* Bethel
Puyallup Puyallup HS 7:00 PM
Friday, January 6, 2023
  Visitor Home Time  
* Emerald Ridge
Olympia Olympia HS Sports 5:00 PM
* Sumner
South Kitsap South Kitsap HS 5:00 PM
* Bellarmine
Graham Kapowsin Bethel HS 6:15 PM
* Curtis
Bethel Bethel HS 6:15 PM
* Emerald Ridge
Rogers (Puyallup) Olympia HS Sports 6:15 PM
* Sumner
Puyallup South Kitsap HS 6:15 PM
* Curtis
Graham Kapowsin Bethel HS 7:30 PM
* Bellarmine
Bethel Bethel HS 7:30 PM
* Rogers (Puyallup)
Olympia Olympia HS Sports 7:30 PM
* Puyallup
South Kitsap South Kitsap HS 7:30 PM
Thursday, January 12, 2023
  Visitor Home Time  
* Puyallup
Graham Kapowsin Graham-Kapowsin HS 7:00 PM
* South Kitsap
Olympia Olympia HS Sports 7:00 PM
* Curtis
Rogers (Puyallup) Rogers HS 7:00 PM
* Bethel
Sumner Sumner HS 7:00 PM
* Emerald Ridge
Bellarmine Bellarmine Preparato 7:00 PM
Wednesday, January 18, 2023
  Visitor Home Time  
* Olympia
Graham Kapowsin Graham-Kapowsin HS 5:00 PM
* South Kitsap
Curtis Curtis HS 5:00 PM
* Olympia
Bethel Graham-Kapowsin HS 6:15 PM
* South Kitsap
Bellarmine Curtis HS 6:15 PM
Sumner
Emerald Ridge Rogers HS 6:15 PM
Puyallup
Rogers (Puyallup) Rogers HS 6:15 PM
* Bethel
Graham Kapowsin Graham-Kapowsin HS 7:30 PM
* Bellarmine
Curtis Curtis HS 7:30 PM
Puyallup
Emerald Ridge Rogers HS 7:30 PM
Sumner
Rogers (Puyallup) Rogers HS 7:30 PM
Friday, January 20, 2023
  Visitor Home Time  
* Emerald Ridge
Bethel Bethel HS 7:00 PM
* Olympia
Curtis Curtis HS 7:00 PM
* Sumner
Graham Kapowsin Graham-Kapowsin HS 7:00 PM
* Bellarmine
Puyallup Puyallup HS 7:00 PM
* Rogers (Puyallup)
South Kitsap South Kitsap HS 7:00 PM
Thursday, January 26, 2023
  Visitor Home Time  
* Rogers (Puyallup)
Bethel Bethel HS 7:00 PM
* Curtis
Emerald Ridge Emerald Ridge HS 7:00 PM
* Puyallup
Olympia Olympia HS Sports 7:00 PM
* Graham Kapowsin
South Kitsap South Kitsap HS 7:00 PM
* Bellarmine
Sumner Sumner HS 7:00 PM